  • KTR18EZPJ133
KTR18EZPJ133
advertisement
Manufacturer No:
KTR18EZPJ133
HK JDW NO:
687-KTR18EZPJ133
Datasheet:
KTR18EZPJ133
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 13kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3461
Step5Bar-code shipping tag
KTR18EZPJ133
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Working Voltage
    500V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm