  • KTR18EZPF8322
KTR18EZPF8322
advertisement
Manufacturer No:
KTR18EZPF8322
HK JDW NO:
687-KTR18EZPF8322
Datasheet:
KTR18EZPF8322
Description:
KTR Series, Thick Film, 83.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 6974
Step5Bar-code shipping tag
KTR18EZPF8322
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    83.2kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm