  • KTR18EZPF8251
KTR18EZPF8251
advertisement
Manufacturer No:
KTR18EZPF8251
HK JDW NO:
687-KTR18EZPF8251
Datasheet:
KTR18EZPF8251
Description:
Quantity:
In Stock : 2615
Step5Bar-code shipping tag
KTR18EZPF8251
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, High Voltage
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    8.25kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Working Voltage
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm