  • KTR18EZPF13R7
KTR18EZPF13R7
advertisement
Manufacturer No:
KTR18EZPF13R7
HK JDW NO:
687-KTR18EZPF13R7
Datasheet:
KTR18EZPF13R7
Description:
Quantity:
In Stock : 4748
Step5Bar-code shipping tag
KTR18EZPF13R7
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    13.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Working Voltage
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm