  • KTR10EZPF9761
KTR10EZPF9761
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPF9761
HK JDW NO:
687-KTR10EZPF9761
Datasheet:
KTR10EZPF9761
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 9.76kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 5975
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPF9761
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    9.76kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm