  • KTR10EZPF64R9
KTR10EZPF64R9
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPF64R9
HK JDW NO:
687-KTR10EZPF64R9
Datasheet:
KTR10EZPF64R9
Description:
Quantity:
In Stock : 17724
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPF64R9
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    64.9Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Working Voltage
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm