  • KTR10EZPF6202
KTR10EZPF6202
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPF6202
HK JDW NO:
687-KTR10EZPF6202
Datasheet:
KTR10EZPF6202
Description:
Quantity:
In Stock : 4707
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPF6202
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    62kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Working Voltage
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm