  • KTR10EZPF3840
KTR10EZPF3840
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPF3840
HK JDW NO:
687-KTR10EZPF3840
Datasheet:
KTR10EZPF3840
Description:
KTR Series, Thick Film, 384Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1255
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPF3840
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    384Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm