  • KTR10EZPF2873
KTR10EZPF2873
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPF2873
HK JDW NO:
687-KTR10EZPF2873
Datasheet:
KTR10EZPF2873
Description:
Quantity:
In Stock : 15582
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPF2873
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    287kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C