  • KTR10EZPF1502
KTR10EZPF1502
advertisement
Manufacturer No:
KTR10EZPF1502
HK JDW NO:
687-KTR10EZPF1502
Datasheet:
KTR10EZPF1502
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 15kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 4284
Step5Bar-code shipping tag
KTR10EZPF1502
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm