  • KTR03EZPJ914
KTR03EZPJ914
advertisement
Manufacturer No:
KTR03EZPJ914
HK JDW NO:
687-KTR03EZPJ914
Datasheet:
KTR03EZPJ914
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 910kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2152
Step5Bar-code shipping tag
KTR03EZPJ914
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    910kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    350V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm