  • KTR03EZPJ623
KTR03EZPJ623
advertisement
Manufacturer No:
KTR03EZPJ623
HK JDW NO:
687-KTR03EZPJ623
Datasheet:
KTR03EZPJ623
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 62kOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17130
Step5Bar-code shipping tag
KTR03EZPJ623
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    62kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    350V