  • KTR03EZPJ565
KTR03EZPJ565
advertisement
Manufacturer No:
KTR03EZPJ565
HK JDW NO:
687-KTR03EZPJ565
Datasheet:
KTR03EZPJ565
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 5.6MOhm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 9162
Step5Bar-code shipping tag
KTR03EZPJ565
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    5.6MOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    350V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm