  • KTR03EZPJ201
KTR03EZPJ201
advertisement
Manufacturer No:
KTR03EZPJ201
HK JDW NO:
687-KTR03EZPJ201
Datasheet:
KTR03EZPJ201
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 200Ohm, 0.1W 1/10W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 7284
Step5Bar-code shipping tag
KTR03EZPJ201
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    200Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    350V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm