  • KTR03EZPF6202
KTR03EZPF6202
advertisement
Manufacturer No:
KTR03EZPF6202
HK JDW NO:
687-KTR03EZPF6202
Datasheet:
KTR03EZPF6202
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, KTR Series, Thick Film, 62kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 16001
Step5Bar-code shipping tag
KTR03EZPF6202
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Working Voltage
    350V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    62kOhm