  • KTR03EZPF5004
KTR03EZPF5004
advertisement
Manufacturer No:
KTR03EZPF5004
HK JDW NO:
687-KTR03EZPF5004
Datasheet:
KTR03EZPF5004
Description:
KTR Series, Thick Film, 5MOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17784
Step5Bar-code shipping tag
KTR03EZPF5004
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5MOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm