  • KTPS36-050500MP-VI-P2
KTPS36-050500MP-VI-P2
advertisement
Manufacturer No:
KTPS36-050500MP-VI-P2
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-KTPS36-050500MP-VI-P2
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 25W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTPS36-050500MP-VI-P2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS36 (36W)
  • Size / Dimension
    3.11Lx1.38W x 2.60 H 79.0mmx35.0mmx66.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    25W
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, GS, PSE, RCM, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm