  • KTPS24-0925DT 2P
KTPS24-0925DT 2P
advertisement
Manufacturer No:
KTPS24-0925DT 2P
HK JDW NO:
867-KTPS24-0925DT 2P
Package:
Datasheet:
KTPS24-0925DT 2P
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 23W
Step5Bar-code shipping tag
KTPS24-0925DT 2P
  • Weight
    0.366lb 166.01g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS24 (24W)
  • Size / Dimension
    3.46Lx1.97W x 1.34 H 88.0mmx50.0mmx34.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Power (Watts)
    23W
  • Approval Agency
    CB, CE
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    9V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm