  • KTPS24-07030MP-VI-P1
KTPS24-07030MP-VI-P1
advertisement
Manufacturer No:
KTPS24-07030MP-VI-P1
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-KTPS24-07030MP-VI-P1
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 7V 21W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTPS24-07030MP-VI-P1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS24 (24W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.41W x 2.58 H 75.0mmx35.8mmx65.6mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    21W
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, GS, PSE, RCM, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    7V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm