  • KT2520F16369ACW28TAK
KT2520F16369ACW28TAK
advertisement
Manufacturer No:
KT2520F16369ACW28TAK
HK JDW NO:
428-KT2520F16369ACW28TAK
Package:
6-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KT2520F16369ACW28TAK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    KT2520F, Kyocera
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    TCXO
  • Voltage - Supply
    2.8V
  • Frequency
    16.369MHz
  • Frequency Stability
    ±500ppb
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Function
    Enable/Disable
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    2mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm