  • KRM31KR71H475KH01L
KRM31KR71H475KH01L
advertisement
Manufacturer No:
KRM31KR71H475KH01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-KRM31KR71H475KH01L
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
4.7μF Ceramic Capacitor 10% Ceramic
Quantity:
In Stock : 1934
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KRM31KR71H475KH01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.7mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.5mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    2.7mm