  • KRDB1120M
KRDB1120M
advertisement
Manufacturer No:
KRDB1120M
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-KRDB1120M
Package:
Datasheet:
KRDB1120M
Description:
RELAY TIME DELAY 20MIN 10A 125V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KRDB1120M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to KRDB1120M.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Published
    2016
  • Series
    KRDB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Voltage - Supply
    12VDC
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Function
    Off-Delay
  • Circuit
    SPDT (1 Form C)
  • Relay Type
    Mechanical Relay
  • Contact Rating @ Voltage
    10A @ 125VAC