  • KR16TT110620
KR16TT110620
advertisement
Manufacturer No:
KR16TT110620
Manufacturer:
Panasonic - DTG
HK JDW NO:
590-KR16TT110620
Package:
Datasheet:
KR16TT110620
Description:
FERRITE CORE 110 OHM SOLID 6.4MM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KR16TT110620
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    TT
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Round
  • Resistance
    110Ohm
  • Color
    Black
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    110Ohm
  • Design
    Solid
  • Impedance @ Frequency
    110Ohm @ 100MHz
  • Outer Dimension
    0.421 Dia (10.70mm)
  • Diameter
    10.7mm
  • Length
    0.787 20.00mm
  • Diameter - Inside
    6.4 mm
  • Diameter - Inner
    0.251 Dia (6.40mm)