  • KQT0402TTD5N1J
KQT0402TTD5N1J
advertisement
Manufacturer No:
KQT0402TTD5N1J
HK JDW NO:
430-KQT0402TTD5N1J
Step5Bar-code shipping tag
KQT0402TTD5N1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    5.1 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    760mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    83mOhm
  • Height
    550μm
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0402
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%