  • KQT0402TTD12NH
KQT0402TTD12NH
advertisement
Manufacturer No:
KQT0402TTD12NH
HK JDW NO:
430-KQT0402TTD12NH
Step5Bar-code shipping tag
KQT0402TTD12NH
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    3%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    640mA
  • Frequency
    250MHz
  • Case Code (Metric)
  • Inductance
    12 μH
  • Max DC Current
    640mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.6GHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    120mOhm
  • Height
    550μm
  • Length
    1mm