  • KQT0402TTD10NJ
KQT0402TTD10NJ
advertisement
Manufacturer No:
KQT0402TTD10NJ
HK JDW NO:
430-KQT0402TTD10NJ
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4741
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KQT0402TTD10NJ
  • Package / Case
    0402
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Inductance
    10 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    480mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.9GHz
  • Q Factor
    21
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    195mOhm
  • Height
    550μm
  • Length
    1mm