  • KQ1008TTER10J
KQ1008TTER10J
advertisement
Manufacturer No:
KQ1008TTER10J
HK JDW NO:
430-KQ1008TTER10J
Package:
1008
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 15206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KQ1008TTER10J
  • Package / Case
    1008
  • Number of Pins
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.4mm
  • Current Rating
    800mA
  • Frequency
    25MHz
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    100 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    280mA
  • Frequency - Self Resonant
    950MHz
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    920mOhm
  • DC Current
    650mA
  • Height
    71μm
  • Length
    2.5mm
  • Width
    2.2mm