  • KQ0603TTE4N3J
KQ0603TTE4N3J
advertisement
Manufacturer No:
KQ0603TTE4N3J
HK JDW NO:
430-KQ0603TTE4N3J
Step5Bar-code shipping tag
KQ0603TTE4N3J
  • Package / Case
    0603
  • Material - Core
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    700mA
  • Frequency
    250MHz
  • Case Code (Metric)
  • Inductance
    4.3 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.9GHz
  • Q Factor
    22
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    63mOhm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    1mm