  • KQ0603LTE12NJ
KQ0603LTE12NJ
advertisement
Manufacturer No:
KQ0603LTE12NJ
HK JDW NO:
430-KQ0603LTE12NJ
Package:
0603
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KQ0603LTE12NJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    12 nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    130mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.012 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    900μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    1mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    AIR
  • Tolerance
    5%