  • KPTC6F20-41SFMA
KPTC6F20-41SFMA
advertisement
Manufacturer No:
KPTC6F20-41SFMA
HK JDW NO:
410-KPTC6F20-41SFMA
Package:
Datasheet:
KPTC6F20-41SFMA
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 41 Positions Solder Cup Gold Green Zinc Cobalt Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 47
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KPTC6F20-41SFMA
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    KPTC
  • Feature
    Strain Relief
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    41
  • Color
    Green
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    7.5A