  • KPT2E14-12PEW
KPT2E14-12PEW
advertisement
Manufacturer No:
KPT2E14-12PEW
HK JDW NO:
410-KPT2E14-12PEW
Package:
Datasheet:
KPT2E14-12PEW
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 12 Positions Solder Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 1024
Step5Bar-code shipping tag
KPT2E14-12PEW
  • Mount
    Flanges, Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Mounting Feature
    Flange
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    12
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    7.5A 13A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    13A