  • KPT2E12-10PEW
KPT2E12-10PEW
advertisement
Manufacturer No:
KPT2E12-10PEW
HK JDW NO:
410-KPT2E12-10PEW
Package:
Datasheet:
KPT2E12-10PEW
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 10 Positions Solder Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 179
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KPT2E12-10PEW
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Mounting Feature
    Flange
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    10
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    7.5A