  • KPT1E12-10PWDN
KPT1E12-10PWDN
advertisement
Manufacturer No:
KPT1E12-10PWDN
HK JDW NO:
410-KPT1E12-10PWDN
Package:
Datasheet:
KPT1E12-10PWDN
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold Olive Drab Cadmium Bulk W Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 24
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KPT1E12-10PWDN
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    KPT
  • Feature
    Shrink Boot Adapter
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    10
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    W
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    7.5A