  • KPT07E22-41PEX
KPT07E22-41PEX
advertisement
Manufacturer No:
KPT07E22-41PEX
HK JDW NO:
410-KPT07E22-41PEX
Package:
Datasheet:
KPT07E22-41PEX
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 41 Positions Solder Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPT07E22-41PEX
  • Mount
    Bulkhead, Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Mounting Feature
    Bulkhead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    41
  • Color
    Olive Drab
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
    Gold
  • Current Rating (Amps)
    7.5A 13A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    13A