  • KPT07A16-26SWEX
KPT07A16-26SWEX
advertisement
Manufacturer No:
KPT07A16-26SWEX
HK JDW NO:
410-KPT07A16-26SWEX
Package:
Datasheet:
KPT07A16-26SWEX
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount, Through Hole 26 Positions Solder Gold Olive Drab Cadmium Bulk W Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 143
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KPT07A16-26SWEX
  • Mount
    Bulkhead, Panel, Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Mounting Feature
    Bulkhead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    26
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    W
  • Current Rating
    7.5A