  • KPT06E14-18SA206
KPT06E14-18SA206
advertisement
Manufacturer No:
KPT06E14-18SA206
HK JDW NO:
410-KPT06E14-18SA206
Package:
Datasheet:
KPT06E14-18SA206
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 18 Positions Solder Cup Gold Black Zinc Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPT06E14-18SA206
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    7.5A
  • Shell Finish
    Black Zinc
  • Shell Size - Insert
    14-18
  • Contact Finish Thickness - Mating
    50.0μin 1.27μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    Environment Resistant
  • Mount
    Free Hanging
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C