  • KPT02E18-32SWA206
KPT02E18-32SWA206
advertisement
Manufacturer No:
KPT02E18-32SWA206
HK JDW NO:
410-KPT02E18-32SWA206
Package:
Datasheet:
KPT02E18-32SWA206
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 32 Positions Solder Cup Gold Black Zinc Bulk W Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 95
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KPT02E18-32SWA206
  • Mount
    Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    32
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    W
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    7.5A