  • KPT00RA18-32P
KPT00RA18-32P
advertisement
Manufacturer No:
KPT00RA18-32P
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-KPT00RA18-32P
Package:
Datasheet:
KPT00RA18-32P
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount, Right Angle 32 Positions Solder Cup Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 131
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KPT00RA18-32P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Right Angle
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KPT
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    32
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Fastening Type
    Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    N (Normal)
  • Current Rating
    7.5A