  • KPSE0E14-19SXDZ
KPSE0E14-19SXDZ
advertisement
Manufacturer No:
KPSE0E14-19SXDZ
HK JDW NO:
410-KPSE0E14-19SXDZ
Package:
Datasheet:
KPSE0E14-19SXDZ
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 19 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk X Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 5927
Step5Bar-code shipping tag
KPSE0E14-19SXDZ
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    KPSE
  • Published
    2011
  • Feature
    Shrink Boot Adapter
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    19
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Additional Feature
    STANDARD: MIL-DTL 26482
    Gold
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
    NO
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    WATER PROOF
  • Current Rating (Amps)
    7.5A