  • KPSE06P14-12P
KPSE06P14-12P
advertisement
Manufacturer No:
KPSE06P14-12P
HK JDW NO:
410-KPSE06P14-12P
Package:
Datasheet:
KPSE06P14-12P
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 12 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPSE06P14-12P
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    KPSE
  • Published
    2013
  • Feature
    Potted
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    12
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Current Rating (Amps)
    7.5A 13A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Current Rating
    13A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    14-12
  • Plating
    Cadmium, Chromate
  • Body Plating
    Cadmium
  • Length
    36.9mm