  • KPSE06J24-61PZ
KPSE06J24-61PZ
advertisement
Manufacturer No:
KPSE06J24-61PZ
HK JDW NO:
410-KPSE06J24-61PZ
Package:
Datasheet:
KPSE06J24-61PZ
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 61 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk Z Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPSE06J24-61PZ
  • Mount
    Cable, Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    KPSE
  • Feature
    Backshell, Strain Relief
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    61
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Orientation
    Z
  • Ingress Protection
    Environment Resistant
  • Current Rating
    7.5A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    24-61
  • Max Current Rating
    7.5A