  • KPSE06F20-16PDX
KPSE06F20-16PDX
advertisement
Manufacturer No:
KPSE06F20-16PDX
HK JDW NO:
410-KPSE06F20-16PDX
Package:
Datasheet:
KPSE06F20-16PDX
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 16 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 17777
Step5Bar-code shipping tag
KPSE06F20-16PDX
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Feature
    Strain Relief
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    16
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    1000VAC 1400VDC
    Gold
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
    NO
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    WATER PROOF
  • Total Number of Contacts
    16
  • Current Rating
    13A