  • KPSE06F16-26SA71
KPSE06F16-26SA71
advertisement
Manufacturer No:
KPSE06F16-26SA71
HK JDW NO:
410-KPSE06F16-26SA71
Package:
Datasheet:
KPSE06F16-26SA71
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 26 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
KPSE06F16-26SA71
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Feature
    Strain Relief
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    26
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Current Rating
    7.5A