  • KPSE06E14-12PDN
KPSE06E14-12PDN
advertisement
Manufacturer No:
KPSE06E14-12PDN
HK JDW NO:
410-KPSE06E14-12PDN
Package:
Datasheet:
KPSE06E14-12PDN
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 12 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 53
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KPSE06E14-12PDN
    Select All
  • Backshell Type
    SOLID
  • Contact Style
    Pin
  • Contact Finish Thickness - Mating
    50.0μin 1.27μm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    Environment Resistant
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Feature
    Shrink Boot Adapter
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    12
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
    Gold
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
    NO
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    WATER PROOF
  • Current Rating (Amps)
    7.5A 13A
  • Total Number of Contacts
    12
  • Orientation
    N (Normal)
  • Current Rating
    13A