  • KPSE01E18-32SDZ
KPSE01E18-32SDZ
advertisement
Manufacturer No:
KPSE01E18-32SDZ
HK JDW NO:
410-KPSE01E18-32SDZ
Package:
Datasheet:
KPSE01E18-32SDZ
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 33
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KPSE01E18-32SDZ
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    KPSE
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    Shrink Boot Adapter
  • Pbfree Code
    no
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    32
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    600VAC 850VDC
  • Additional Feature
    STANDARD: MIL-C-26482, POLARIZED, COMPATIBLE CONTACTS: 031-8704-203
    Gold
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Total Number of Contacts
    32
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    7.5A