  • KP1830247011W
KP1830247011W
advertisement
Manufacturer No:
KP1830247011W
HK JDW NO:
886-KP1830247011W
Datasheet:
KP1830247011W
Description:
KP 1830 4700pF Film Capacitor ±1% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
KP1830247011W
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KP 1830
  • Tolerance
    ±1%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm