  • KP1830233014G
KP1830233014G
advertisement
Manufacturer No:
KP1830233014G
HK JDW NO:
886-KP1830233014G
Datasheet:
KP1830233014G
Description:
KP 1830 3300pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
KP1830233014G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3300pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm