  • KP1830222014
KP1830222014
advertisement
Manufacturer No:
KP1830222014
HK JDW NO:
886-KP1830222014
Datasheet:
KP1830222014
Description:
KP 1830 2200pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
KP1830222014
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KP 1830
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.217W 7.20mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    5.5118mm