  • KO104B10006
KO104B10006
advertisement
Manufacturer No:
KO104B10006
HK JDW NO:
239-KO104B10006
Package:
Datasheet:
KO104B10006
Description:
SWITCH KEYLOCK 2POS SPDT 3A 125V
Step5Bar-code shipping tag
KO104B10006
  • Current Rating (Amps)
    3A AC
  • Current Rating
    3A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 16.00mm Dia
  • Contact Resistance
    0.01mOhm
  • Dielectric Withstanding Voltage
    1000VAC V
  • Contact Current(AC)-Max
    1.5A
  • Depth Behind Flange
    30.00mm
  • Bushing Diameter
    0.63 inch
  • Body Height
    11.9888mm
  • Length - Termination
    0.197 inch
  • Actuator Length
    0.197 inch