  • KNP700JT-91-240R
KNP700JT-91-240R
advertisement
Manufacturer No:
KNP700JT-91-240R
HK JDW NO:
898-KNP700JT-91-240R
Datasheet:
KNP700JT-91-240R
Description:
240Ohm, 7W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP700JT-91-240R
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.335Diax0.965L 8.50mmx24.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    240Ohm
  • Power (Watts)
    7W